Bugun...


Prof. Dr. Derya Örs'ün tekzibi
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Derya Örs'ün, "Uçtu uçtu enişte uçtu! Fetullah Gülen’e bir şok daha..." başlıklı haberimizle ilgili tekzibini yayımlıyoruz.

Prof. Dr. Derya Örs'ün tekzibi
+ -

Sayın “Haberplatosu.com” yetkilisi


 

28.07.2016 tarihinde haber sitenizde “Uçtu Uçtu Enişe Uçtu” başlıklı haberinizde yer alan ve içinde adımın da zikredildiği ispatı ve delili olmayan iddiaların önemli bir bölümünün sayın Prof.Dr. Turan Karataş’ın tarafımdan istifasının istenmesiyle bir ilgisi bulunmamaktadır. Aşağıdaki tekzip ve düzeltmenin sitenizde yayınlanmasını, aksi takdirde gerekli hukuki yollara başvuracağımı bildiririm.

1. Sayın Karataş’ın eşinin, teröristbaşı vatan haini F. Gülen ile akrabalığı konusunda elimizde bir bilgi olmadığı gibi, herhangi bir insanın kendisinin seçme şansı bulunmayan akrabalarından dolayı suçlanması dinen, aklen, mantıken ve hukuken mümkün değildir.

2. Sayın Karataş’ın küçük oğlunun İpek Üniversitesi’nde okuduğu dönemde aldığı bursun miktarı konusunda elimizde resmi bir bilgi bulunmamaktadır.

3. Sayın Karataş’ın istifası, haberde belirtildiği gibi doğrudan doğruya eşinin akrabalık bağı, çocuklarının FETÖ okullarında okuması, burs alması ve bazı eserlerinin FETÖcü yayınevlerinden çıkması gibi iddia veya sebeplerle değil, ancak Paralel Yapı ile mücadele konusunda aramızda bir süredir oluşan güven bunalımı nedeniyle istenmiştir. Kendisinin açığa alınmamış ve istifasının istenmiş olması sayın Karataş’ın akademik, insani ve ailevi saygınlığının tarafımdan gözetilmiş olduğunun en açık ispatıdır.

4. Sayın Karataş, istifa sonrası iki farklı muhafazakâr gazetede dostları vastısıyla aleyhimde haber yaptırmış ve beni fırsatçılıkla suçlamış olduğu halde, adalete, aklıselime, mahşer gününün hesabına inanan birisi olarak haysiyet ve itibar cellatlığı yapmak gibi bir kastım olmadığından şimdiye kadar bu konuyla ilgili bir cevap yazma gereği duymadım. Ancak şurası iyi bilinmelidir ki;

Haber metninin içinde yer alan hiçbir bilginin kaynağı şahsım ve Kurumum değildir.

FETÖcü yapılanma ile devletimizin ve milletimizin bize verdiği yetkiye dayanarak sürdürdüğümüz Kurumsal mücadele, adaletten ve hukuktan ayrılmadan, ancak birilerinin idbarından iktidar uman ve en az FETÖ cellatları kadar insanlık yoksunu olup haber metninize esas olan iddiaları gerçekmiş gibi aktaran bazı tipleri de içine alarak devam edecektir.


 

Prof.Dr. Derya Örs

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu

Başkanı

 

KONUYLA İLGİLİ HABER

PROF. DR. TURAN KARATAŞ'IN TEKZİBİ
Kaynak: Haber PlatosuYORUMLAR

mahmut Altunöz
26-07-2017 01:26:00

turan hoca darbeden yaklasik 2 yil once evimde misafirken feto aleyhine net konuşmuştur.esi de yaninda tasdik etmestir.keske kameraya alsaydim.kendisini milli goruse yakin taniriz.bu suratindan ne oldugu anlasilanlanlarin orselenmemek icin yaptigi bir eylemdir.not.ben su anda ogretmenlik yapan eski bir ogrencisiyim.gaziantepe bir seminer icin geldiginde kendisini evimde misafir etme imkanim oldu

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
Reklam
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI