Teknoloji haberleri - Son dakika teknoloji haberleri

Teknoloji

Teknoloji haberleri

Teknoloji Haberleri

Yozgat protokolü 7.6 şiddetinde deprem yaşadı

Yozgat'ta deprem simülasyonu tırını ziyaret eden Yozgat Valisi Ziya Polat, Belediye Başkanı Celal Köse, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Halil Başer ve daire müdürleri, Rihter ölçeğine göre 7.6 şiddetindeki depremi yaşadı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Afrika Bölgesi'nde tanıtım faaliyetlerine devam ediyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 21-25 Eylül 2022 tarihlerinde Güney Afrika'da gerçekleşecek olan Africa Aerospace and Defence (Afrika Havacılık ve Savunma) fuarına katılarak, yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği platformlarını bölge coğrafyası ile buluşturacak ve bölgesel iş modelleri geliştirmek amacıyla fuara iştirak edecek heyetlerle temaslarda bulunacak.

155 bin TL ödül havuzuna sahip Future Cup 2022 Turnuvası'na kayıtlar başladı

Teknoloji markası Casper, oyuncuları heyecanlandıran 155 bin TL ödül havuzuna sahip bir turnuvaya daha imza atıyor. Intel, MediaMarkt ve Microsoft'un sponsorları arasında olduğu Future Cup 2022, amatörden profesyonellere kadar her oyunseverin fanatiği olduğu CS:GO oyununa yönelik düzenlenecek. Turnuvaya kayıtlar başlarken, ön eleme maçları 23 Eylül'de, final maçları ise 30 Eylül'de gerçekleşecek.

Arnavutköy Belediyesi ödüllü oyun geliştirme yarışması başladı

Arnavutköy'de 60 öğrencinin oyun geliştirerek 5 bin TL ödül için yarışacağı oyun geliştirme yarışması başladı. Öğrenciler 5 gün boyunca birinci olmak için yarışacak.

Türkiye'nin tek radyo astronomi gözlemevine öğrencilerden büyük ilgi

Türkiye'nin tek radyo astronomi gözlemevi olan ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi bünyesindeki Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü'nün araştırmalarını yaptığı ERÜ Gözlemevi, Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZAYBİMER), Türkiye'nin diğer illerinde okuyan öğrencilerin de ilgisini çekiyor.

Vodafone Türkiye CEO'su Engin Aksoy: '2025 yılına kadar 'Çevresel, Sosyal, Yönetişim' alanında liderliği hedefliyoruz'

Vodafone Türkiye CEO'su Engin Aksoy, Ayvalık İş Forumu 2022'de katıldığı 'Etki 4.0' panelinde, sosyal sorumluluk, çeşitlilik ve sürdürülebilirlik konularına önem veren bir şirket olarak Etki konusundaki stratejilerini paylaşırken, sürdürülebilirlik alanında yaptıkları çalışmaları anlattı.

Başakşehir, Avrupa İnovasyon Başkenti Ödülleri yarışmasında ilk 6'da

Başakşehir Belediyesi, teknoloji ve inovasyon alanındaki çalışmalarına bir başarı daha ekledi. Avrupa Birliği tarafından düzenlenen 8'inci Avrupa İnovasyon Başkenti Ödülleri'nde yarı finale yükseldiklerini belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 'Büyük finale günler kaldı, Avrupa inovasyon başkenti olacağız' dedi.

Oyun tutkunlarının uzun kuyruklar oluşturduğu Gaming İstanbul kapılarını açtı

Oyun tutkunlarının heyecanla beklediği oyun ve e-spor etkinliği İstanbul'da başladı. Oyun tutkunları etkinliğe katılabilmek sabahın erken saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşturdu.

Müsilaja deniz patlıcanlı çözüm

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde Tübitak İklim Değişikliği Yarışması'nda Türkiye ikincisi seçilen İzmir Atatürk Lisesi öğrencileri Gökçe Şengülen ve Bensu Çatalçam, geliştirdikleri projede deniz tabanında biriken ve fazla birikmesi sonucu ötrofikasyon ve müsilaj gibi birçok soruna yol açan organik maddeyi azaltmak amacıyla deniz patlıcanını kullandı.

Turkcell Superonline fiberde iki milyon müşteriyi aştı

Türkiye'deki fiber illerinde başlattığı 1000 Mbps hamlesinin karşılığını alan Turkcell Superonline, fiberde iki milyon müşteriyi aştı. Turkcell, yatırımlarına devam ederek 55 bin kilometre fiberi 5 milyon haneye taşıdı.

Karslı Nisa'ya Bayraktar'dan anlamlı ödül

2022 TÜBİTAK 2204 C Liseler Arası Kutup Araştırmaları Proje Yarışmasında 6 ay üzerinde çalıştığı Vegan Yalıtım isimli projesi ile Türkiye 2'incisi olan Nisa Gül Yıldız, 2'incilik ödülünü TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'dan aldı.

Tüp bebek tedavi malzemelerinde yerli üretim devri başlıyor

Tüp bebek tedavisi için geliştirdiği mikroçipler ile alanında bir ilke imza atan, 'Çip Bebek' markasıyla Ege Serbest Bölgesi'nde tüm dünyaya mikroçip üretip ihraç eden Türk bilim insanı ve girişimcileri, 'Hillal Biyoteknoloji' adıyla Ege Serbest Bölgesi'nde yeni bir fabrika daha açarak Türkiye'den daha önce üretilmeyen tüp bebek tedavi malzemelerini üretmeye başladı.

Nokia, Türkiye'de 5G yatırımlarını artırdı

Nokia, endüstriyel kullanım senaryolarının geliştirilmesine olanak sağlayan MEXT Teknoloji Merkezinde 5G özel kablosuz çözümünün kurulumunu gerçekleştirecek.

Afşin'in değerleri NFT oldu

Kahramanmaraş'ın Afşin Belediyesi kentin doğal güzelliklerini NFT oluşturarak satışa sundu.

Uçan arabalar ilk kez semalarda göründü

Kocaeli'de üretilen uçan arabalar, ilk kez görücüye çıktı. Gökyüzüne yükselen uçan araba herkeste merak uyandırdı.

Avukatlar yoğun iş yüklerini hafifletmek için bakın nasıl çözüm buldu

Her yıl artan adli işlemler, mahkemelerin yoğunluğu gibi birçok sebepten dolayı bazı işlemlerinde zaman kaybeden avukatlar, çareyi mobil uygulamada buldu. Birbirleriyle güvenli bir yardımlaşma ağı oluşturmak için mobil uygulama geliştiren avukatlar, uygulama üzerinden işi bir başka avukata devredebiliyor. Bunun yanı sıra şehir dışı duruşmalar, farklı adliyelerde aynı güne denk gelen birden fazla duruşma, cezaevi müvekkil görüşmeleri, arabuluculuk ve icra takibi gibi zaman alan tüm işlemlere de uygulama üzerinden çözüm üretiliyor.

Türk mühendisler ve öğrenciler tarafından üretilen Uçan Araba TUSİ'ye büyük ilgi

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) bünyesinde, Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilen Uçan Araba Projesi 'TUSİ' 13-15 Eylül tarihleri arasında 'AIRTAXI World Congress'te sergilendi.

Baraj yüzeyine Yüzer Güneş Enerji Santrali kurmak için harekete geçtiler

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin artan enerji maliyetlerini karşılamak üzere Esiroğlu Hidroelektrik Santrali (HES) Projesi sonrası şehrin içme suyunun karşılandığı Atasu Barajı'nın yüzeyine Yüzer Güneş Enerji Santrali kurmak amacıyla çalışma başlattığı belirtildi.

Çağıl'dan siber uyarı: 'Çocuklarımızı internetin karanlık tarafından uzak tutmalıyız'

Sosyal medya uzmanı Alaattin Çağıl, günümüzde internet kullanımının artık çok daha profesyonellik gerektirdiğini belirterek uyarılarda bulundu. 'Siber Cehennem: Bir İnternet Kabusu' adlı belgesel üzerinden yola çıkan Çağıl, özellikle çocukların internetin karanlık tarafından uzakta tutulması gerektiğini belirtti.

Toplam 652 haber.

Türkiye'den ve dünyadan teknoloji haberleri