Politika

siyasetin gündemini tutun.

Politika Haberleri

Erdoğan'dan türban, enflasyon ve öğrenci bursları konusunda önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nda alınan kararlara ilişkin  açıklamalarda bulundu. Erdoğan, başörtüsü düzenlemesine ilişkin, "Demokrasi, hak ve özgürlükler gibi kavramları samimiyetle savunan herke

Bakan Bozdağ, şehitler ve gaziler üzerinden istismar yapanları kınadı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, zaman zaman şehitler ve gaziler üzerinden istismar yapan çevrelerin var olduğunu belirterek, 'Şehitlerimize, gazilerimize, şehitlik ve gazilikle ilgili inançlarımıza dil uzatmaktan maalesef geri durmuyorlar. Bu değerlere maalesef bazen bilerek, bazen de bilmeyerek, bazen de değerin kıymetini takdir etmeyerek saldıranları da kınamak isterim' dedi.

Fatih Erbakan'dan '19 Eylül Gaziler Günü' açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Bu cennet vatanı bizlere vatan yapmak için canını veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, vatan uğruna kanını veren, uzuvlarını kaybeden tüm gazilerimize Allah'tan şifalar, sağlık ve afiyetler niyaz ediyoruz dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: 'Altılı Masanın liderleri olarak bizler, Türkiye'yi huzura kavuşturmak istiyoruz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Altılı Masanın liderleri olarak bizler; Türkiye'yi huzura kavuşturmak istiyoruz, Türkiye'yi büyütmek istiyoruz, Türkiye için çalışmak istiyoruz' dedi.

Bakan Bozdağ: 'Siyasi hesaplarla yargı her gün tartışma konusu yapılıyor'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yargının sürekli olarak tartışıldığını söyleyerek, yargının siyasi hesaplarla tartışma konusu yapılmasının ve kararları nedeniyle ithamlara muhatap olmasının bu alandaki attıkları adımları gölgelediğini belirtti.

Bakan Kirişci: 'Cumhurbaşkanımızın sahip olduğu büyük vizyon sayesinde tahıl koridoru dünyaya derin bir oh çektirdi'

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Ağrı'da Tarım Park'ın açılışını gerçekleştirdi.

Yargıtay Başkanı Akarca, Azerbaycan Cumhuriyeti Başsavcıvekili Jamalov'u kabul etti

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Türkiye'ye ziyarete gelen Azerbaycan Cumhuriyeti Başsavcıvekili Elmar Jamalov ve heyetini makamında kabul etti.

Bakan Kirişci Ağrı'da

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Ağrı'ya geldi.

Taşkın yönetimi çalıştayı tamamlandı

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'nin teşrifleri ile 16-18 Eylül tarihlerinde düzenlenen 'Taşkın Yönetimi Çalıştayı' tamamlandı.

Başkan Oğuz, Kahramankazanlı yönetici ve bürokratlarla bir araya geldi

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Kahramankazan Yönetici ve Bürokratlar Derneği'nin düzenlediği tanışma kahvaltısında Türkiye'nin farklı illerinde görev yapan dernek üyesi yönetici ve bürokratlarıyla tanışma kahvaltısında bir araya geldi.

MYP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz: 'Amerika oldubitti ile Türkiye'yi savaş içerisine çekiyor'

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, 'Amerika oldubitti ile Türkiye'yi mağlup sayacağı bir savaş içerisine çekiyor. Bana göre Türkiye böyle bir savaş durumuna bugün itibari ile yeterli bir hava uçak filosuna sahip değildir' dedi.

Başkan Özkan'dan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Pakdil ile Ankara'da görüşme

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Ankara'da gerçekleştirdiği ziyaretler doğrultusunda Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil ile bir araya geldi. Özkan görüşme sonunda yaptığı açıklamada, 'Köy yerleşik alanları ile alakalı ve çeşitli tarım başlıklarını detaylı bir şekilde istişare ettik' dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Niğde'de partililerle buluştu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 300 bine yakın parti üyesinin olduğunu belirterek İnşallah 500 bine çıkartacağız ve Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin üyelerinde daha fazla üyesi olan bir parti haline geleceğiz dedi.

Bakan Kirişçi, pamuk fiyatlarını düşürmek isteyenleri uyardı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 'Pamuk üreticisini mağdur etmeye yeltenmek çok büyük bir hadsizlik olur, biz bunun hükümet olarak, devlet olarak gereğini yaptık, yaparız 'dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli: '2023 yılında Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Onlar varsın aday falı açsınlar, 'o mu olsun, bu mu olsun' diye masaları aşındırsın. 2023 yılında Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci döneminde de cumhurbaşkanı olmalıdır. Arzumuz budur, arayışımız budur, amacımız budur, mücadelemiz bu hedefe ulaşmak maksadıyla icra ve ifa edilmektedir dedi.

Başkan Demir: 'Bu şehrin insanları için dertliyiz'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Belediye olarak her alanda insanımız için var gücümüzle elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz' dedi.

Muharrem İnce: 'Bu 6'lı masanın başarılı olma şansı yok'

SAMSUN (İHA) – Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Samsun'da gençlerle buluşmasında, Millet İttifakı'nın oluşturduğu 6'lı masanın başarılı olma şansının olmadığını söyledi.

Erbakan: 'İktidar olduğumuzda adacıklar ve kayalıklarda Yunan bayrağı bırakmayacağız'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 'İktidar olduğumuz zaman aynen Kıbrıs Barış Harekatı'nın emrini Erbakan hocamızın verdiği gibi gelir gelmez bu adacıklardan kayalıklarda bir tane Yunan bayrağı bırakmayacağız' dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: '6 tane benzemez bir araya gelmiş ye iç, fotoğraf çektir, dağıl'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, '6 tane benzemez bir araya gelmiş. Bugüne kadar 30 kez baş başa, 6 kez masa başında toplamda 36 kez toplantı yapmışlar. Bu 36 toplantının sonunda birbirleri ile atışmak dışında çok da bir şey koyabildikleri yok' dedi.

Toplam 2260 haber.