Güncel

Güncel Haberleri

Hakkı Öznur, şehadetinin 14. yılında 'Model şahsiyet Yazıcıoğlu'nu anlatıyor

Şehadetinin 14. yılında Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabri başında anma programı düzenlendi. Programa katılan Hakkı Öznur'un konuşması ve yayımladığı mesajın tam metni...

Yazarımız Cemal İncesoyluer hayatını kaybetti

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesinde diyabet nedeniyle bir süredir tedavi gören İncesoyluer, sabaha karşı yaşamını yitirdi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs miktarını artırdı

Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim, yükseköğrenim ve yabancı uyruklu öğrencilere verilen burs miktarlarını güncelledi.

'Uğur'suz tam 30 yıl... Mumcu suikastiyle alakalı olay röportaj serisini şimdi okuyun

Uğur Mumcu'nun vefatının 30'uncu yılında suikastle ilgili olarak Akajans'ın olay röportaj serisini tekrar okuyucularımızın dikkatine sunuyoruz. 

30 yıllık derin şüphe: Mumcu suikastinde Gladio ve PKK parmağı

30 yıllık sır cinayetin perdesi ne zaman aralanacak? Mumcu Cinayeti Araştırma Komisyonu Başkan Vekili Diker 2 yıl önce Akajans'a şu açıklamayı yapmıştı: “1993’te uzaktan kumandayla cinayet işlemek kabiliyeti CIA tarafından yerleştirilmiş Gladyo ve PKK’da vardı”

Prof. Dr. Levent Bayraktar 'Türk Milliyetçiliğinin Medeniyet Ufku'nu anlattı

"Genç Aydınlar Buluşmaları" nın üçüncüsünde Prof. Dr. Levent Bayraktar, Türk "Milliyetçiliğinin Medeniyet Ufku" başlıklı konuşma yaptı.

Gazeteci Kayhan Ünal vefat etti

Başkent basınının renkli isimlerinden gazeteci Kayhan Ünal genç yaşta hayata veda etti

Öznur: Muhsin Yazıcıoğlu'nun hikâyesi hikâyemiz, hayalleri hayallerimizdir

Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu, doğumunun 68. yılında kabri başında dualarla anıldı.  Program öncesi gelenlere sıcak çorba, pilav, ayran ve çay ikramı yapıldı, lokma dağıtıldı

Hakkı Öznur, Selahattin Şenliler'i yazdı: Ülkücülük en güzel dava adamlarının hayatında yaşanır

Hakkı Öznur, Ülkücü camianın önde gelen isimlerinden, uzun yıllar cezaevlerinde yatmış, Ülkücü hareketin çilesini cefasını çekmiş, bir ülkü devi, gönül insanı ve şehit lider Yazıcıoğlu’nun yol ve dava arkadaşlarından Selahattin Şenliler’in vefatının 2. yılında merhumla ilgili bir yazı kaleme aldı.

Altı yaşındaki kız çocuğunun istismarına Erdoğan'dan sert tepki: Tam bir faciadır

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası ulusa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “13 yaşında nişan, 14 yaşında evlilik gibi bir durumu kabul edebilmemiz asla mümkün değildir. Daha küçük yaştaki istismar iddiaları tam bir faciadır” ifadesini kullandı.

Hakkı Öznur: Ülkücü Tarih Vakfı, Ülkücü Hafıza Merkezi mutlaka kurulmalı

“Milliyetçi Dergiler” Ankara’da  düzenlenen tarihi  ve muhteşem bir programla erişime açıldı. Araştırmacı yazar Hakkı Öznur, programda yaptığı konuşmada iki heyecan verici teklifte bulundu.

Hakkı Öznur: Alperenlik ahlaki bir duruştur, Muhsin Yazıcıoğlu'nun yoludur

Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun dava ve yol arkadaşı, Alperenlerin ağabeyi Hakkı Öznur, 6 Aralık Alperenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ülkücü, münevver, dava insanı Prof. Dr. Turan Güven'i Hakkı Öznur anlatıyor

23 Kasım 2019 tarihinde Hakk'a yürüyen ömrünü aziz Türk milletine ,Türk- İslam ülküsüne ve ilme ve bilime adayan, büyük dava adamı, gönül insanı, ülkücü münevver,  Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi merhum Prof. Dr.  Turan Güven hoca için   Ülkücü fikir ve siyaset adamı,  araştırmacı yazar Hakkı Öznur  bir  mesaj yayımladı. 

Hakkı Öznur: Dün Arap Lawrenceler, bugün Kürt Lawrenceler

Ortadoğu ve yakın politik tarih üzerine yaptığı çalışmalar, yayınladığı tarihi öneme sahip kitaplarla, Türkiye’nin en önemli araştırmacı yazarlarından biri olan, “Ortadoğu’nun Cahşları” adlı çok önemli başucu, kaynak   kitabın  yazarı, araştırmacı yazar,   Hakkı Öznur’un, EKSEN Eğitim Sen Sendikasının ATO Congresium’da “ düzenlediği “Türkiye'nin Millî Güvenlik Meselesi ve Sınırlarımız” konulu panelde yaptığı konuşmanın ikinci bölümünü yayımlıyoruz

Eksen'den 'Türkiye'nin Millî Güvenlik Meselesi ve Sınırlarımız' paneli

EKSEN Eğitim Sen Sendikası, Ankara Kitap Fuarı’nda, ATO Congresium’da “Türkiye'nin Millî Güvenlik Meselesi ve Sınırlarımız” konulu panel düzenledi.

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun yeniden görüşülmesi için sendikalardan TBMM'ye başvuru

Eğitim Sendikaları Platformu adıyla bir araya gelen 17 eğitim sendikası Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun mecliste yeniden ele alınması için topladıkları imzaları TBMM Dilekçe Komisyonu’na teslim etti.

Usta kalem Efendi Barutçu yazılarıyla Haber Platosu'nda

Usta kalem Efendi Barutçu, yazılarıyla Haber Platosu'nda...

Darağacında bir yiğit, bir bayrak, bir şehit: Mustafa Pehlivanoğlu

8   Ekim 1980 günü  12 Eylül Cunta rejimi tarafından idam edilen Ülkücü şehit  Mustafa Pehlivanoğlu, şehadetinin 42. sene-i devriyesinde  Ankara Karşıyaka Mezarlığı’ndaki kabri başında, dualarla anıldı.

Usta kalem Nuri Gürgür yazılarıyla Haber Platosu'nda

Türk Ocakları Onursal Genel Başkanı ve Ankara Ticaret Odası (ATO) Şeref Üyesi Nuri Gürgür, yazılarıyla Haber Platosu’nda…

Toplam 8175 haber.