Güncel

Güncel Haberleri

Hakkı Öznur: Alperenlik ahlaki bir duruştur, Muhsin Yazıcıoğlu'nun yoludur

Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun dava ve yol arkadaşı, Alperenlerin ağabeyi Hakkı Öznur, 6 Aralık Alperenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ülkücü, münevver, dava insanı Prof. Dr. Turan Güven'i Hakkı Öznur anlatıyor

23 Kasım 2019 tarihinde Hakk'a yürüyen ömrünü aziz Türk milletine ,Türk- İslam ülküsüne ve ilme ve bilime adayan, büyük dava adamı, gönül insanı, ülkücü münevver,  Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi merhum Prof. Dr.  Turan Güven hoca için   Ülkücü fikir ve siyaset adamı,  araştırmacı yazar Hakkı Öznur  bir  mesaj yayımladı. 

Hakkı Öznur: Dün Arap Lawrenceler, bugün Kürt Lawrenceler

Ortadoğu ve yakın politik tarih üzerine yaptığı çalışmalar, yayınladığı tarihi öneme sahip kitaplarla, Türkiye’nin en önemli araştırmacı yazarlarından biri olan, “Ortadoğu’nun Cahşları” adlı çok önemli başucu, kaynak   kitabın  yazarı, araştırmacı yazar,   Hakkı Öznur’un, EKSEN Eğitim Sen Sendikasının ATO Congresium’da “ düzenlediği “Türkiye'nin Millî Güvenlik Meselesi ve Sınırlarımız” konulu panelde yaptığı konuşmanın ikinci bölümünü yayımlıyoruz

Eksen'den 'Türkiye'nin Millî Güvenlik Meselesi ve Sınırlarımız' paneli

EKSEN Eğitim Sen Sendikası, Ankara Kitap Fuarı’nda, ATO Congresium’da “Türkiye'nin Millî Güvenlik Meselesi ve Sınırlarımız” konulu panel düzenledi.

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun yeniden görüşülmesi için sendikalardan TBMM'ye başvuru

Eğitim Sendikaları Platformu adıyla bir araya gelen 17 eğitim sendikası Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun mecliste yeniden ele alınması için topladıkları imzaları TBMM Dilekçe Komisyonu’na teslim etti.

Usta kalem Efendi Barutçu yazılarıyla Haber Platosu'nda

Usta kalem Efendi Barutçu, yazılarıyla Haber Platosu'nda...

Darağacında bir yiğit, bir bayrak, bir şehit: Mustafa Pehlivanoğlu

8   Ekim 1980 günü  12 Eylül Cunta rejimi tarafından idam edilen Ülkücü şehit  Mustafa Pehlivanoğlu, şehadetinin 42. sene-i devriyesinde  Ankara Karşıyaka Mezarlığı’ndaki kabri başında, dualarla anıldı.

Usta kalem Nuri Gürgür yazılarıyla Haber Platosu'nda

Türk Ocakları Onursal Genel Başkanı ve Ankara Ticaret Odası (ATO) Şeref Üyesi Nuri Gürgür, yazılarıyla Haber Platosu’nda…

Erdoğan Ege'deki provokasyona sert çıktı: Yunanistan dengimiz değil

Kabine Toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Ege’deki provokasyona sert çıktı: Yunanistan dengimiz değil

Sultangazi'de 3x3 Basketbol Turnuvası heyecanı

Sultangazi Belediyesi'nin GençOFest etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği 3x3 Basketbol Turnuvası, renkli görüntüler sahne oldu. 60 Takım, 240 sporcunun ter döktüğü müsabakada dereceye giren üç takım, para ödülü verildi.

Gençler, 'Dergicilik Okulu' sayesinde hayallerine kavuşuyor

Esenler Belediyesi, merhum eğitimci-yazar Asım Gültekin'in adını taşıyan 'Dergicilik Okulu'nun üçüncüsüne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin dergicilik hayalini gerçeğe dönüştürecek programda mülakatlar 24-25 Eylül 2022 tarihlerinde yapılacak.

Eyüpsultan'da gençlere özel mobil uygulama

Eyüpsultan'da yaşayan gençler için özel bir mobil uygulama geliştirildi. Bu uygulama çerçevesinde gençler, pek çok projeden haberdar olup çeşitli hediyeler kazanma şansına sahip olacak.

BİK Genel Müdürü Erkılınç: 'Basın Yasası mutlaka çıkmalı'

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Cavit Erkılınç, internet haber sitelerini süreli yayın kapsamına alan yeni Basın Yasası'nın mutlaka çıkması gerektiğini belirterek, 'Yasa çıkmazsa zamanla 33 bin kişi işsiz kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir' dedi.

Başkan Yazıcı, Tuzla'daki dezavantajlı vatandaşlar ile piknik programında bir araya geldi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tarafından takipleri yapılan dezavantajlı vatandaşlar ile bir araya geldi. Tuzla Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Gençlik ve Doğa Kampı'nda düzenlenen piknik programına katılan Başkan Yazıcı, dezavantajlı vatandaşlar ile tek tek sohbet etti.

Beylikdüzü'nde 'Beslenme Saati' projesinin ikinci dönemi başladı

Beylikdüzü'nde ihtiyaç sahibi aile ve çocuklar için düzenlenen 'Beslenme Saati' uygulamasının ikinci dönemi, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık'ın katılımıyla başladı.

'FETÖ'cüler gibi 28 Şubatçıların da tespit edilemeyenleri var'

Türk Harb-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy, Kayseri 2. Ana Bakım Fabrika Müdürü Albay İlhan Coşkun'un 6 Eylül'de yayımladığı iç emir ile fabrikadaki personel ve ailelerine başörtüsü ve sakal yasağı koyması ile ilgili, 'FETÖ'cüler gibi 28 Şubatçıların da tespit edilemeyenleri var' dedi.

Haluk Levent'ten gazilere özel konser

Haluk Levent, Ankara Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik çerçevesinde gazilere konser verdi.

Eyüpsultan Belediyesi'nden vefa örneği

Fatih Silahtarağa da 2019 seçimlerinde muhtarı olarak seçilen, ancak geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 2020 yılında vefat eden Ramazan Akgün'ün ismi yeni yapılan parka verildi.

Memur Sen İl Temsilcisi Kalkan: '28 Şubat'ın üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen zihniyeti değişmeyen insanlar var'

Kayseri 2. Ana Bakım Fabrika Müdürü Albay İlhan Coşkun'un 6 Eylül'de yayımladığı iç emir ile fabrikadaki personel ve ailelerine başörtüsü ve sakal yasağı koymasına Memur Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan tepki gösterdi. Kalkan, 28 Şubat'ın üzerinden yaklaşık 30 yıl geçti ama hala aynı zihniyette olan insanlar var. Kafasının arkasındaki uyuyan hücreleri uyandırmaya çalışıyor, bir deneme yaptı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından açığa alındığına dair haberler var, eğer alınmadıysa da mutlaka açığa alınmalı, gereken ceza mutlaka verilmelidir dedi.

Toplam 8163 haber.