• Haberler
  • Gündem
  • 'Türkiye'nin gücü siyasi ve iktisadi istikrarı sayesindedir'

'Türkiye'nin gücü siyasi ve iktisadi istikrarı sayesindedir'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 'Türkiye, dünyanın dört bir tarafındaki gönül coğrafyamızın gönül tellerine vurabilecek gücü kendinde buluyorsa bu Türkiye'nin siyasi ve iktisadi istikrarı sayesindedir' dedi.

  • 947

AK Parti Manisa teşkilatıyla Saruhan Otel'de bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, iki gündür Balkanlar'da olduğunu, burada çok güzel açılışlar yaptıklarını bildirdi.

Kurtulmuş, bütün gezilerde "Türkiye'nin güçlü olması gerektiğini" gördüklerini, Türkiye'nin güçlü olmasının sadece ekonomik olarak dünyada 10 büyük ekonomiden biri hedefine ulaşması, köprülerin, yolların, fabrikaların yapılmasından ibaret olmadığını vurguladı. Kurtulmuş, "Tabi ki bunlar yapılacaktır ama Türkiye'nin güçlü olması, siyaseten ve ekonomik olarak güçlü olması sadece Türkiye'nin, sadece 78 milyonun geleceğiyle ilgili mesele değildir. Dünyanın dört bir tarafında gözünü dikmiş Türkiye'ye bakan, Türkiye'nin dostluk elini görmek isteyen, Türkiye'nin kuvvetli nefesini arkasında hissetmek isteyen çok geniş kitlelerin olduğunu hepiniz biliyorsunuz." diye konuştu.

Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Türkiye, dünyanın dört bir tarafındaki insanlara yardım elini uzatıyor. Türkiye, dünyanın dört bir tarafındaki bizim gönül coğrafyamızın gönül tellerine vurabilecek gücü kendinde buluyorsa, bu Türkiye'nin siyasi ve iktisadi istikrarı sayesindedir. Çevremizdeki bütün ülkelerin Ukrayna'dan Yemen'e kadar yönetilemediği, idare edilemediği bir dönemde Türkiye'nin çok şükür siyasi ve iktisadi istikrara sahip olması, ama tek başına bu da yetmez, siyasi ve iktisadi istikrarın kökü mazide olan bir ati anlayışıyla buluşturularak kendi kökleri üzerinde büyük bir gelecek kurma idealine sahip bir kadro tarafından yönetilmesi Türkiye için büyük bir şanstır. Bizim için de büyük bir sorumluluktur.

Onun için meselemiz sadece Manisa'da herhangi bir yerde belediye başkanlığı, milletvekilliği, sadece siyasi partinin çalışmalarında bulunmak, sadece bir takım makam ve mevkilerde bulunmaktan ibaret bir siyasi sorumluluğumuzun olmadığını bilmemiz lazım. Mesele hem büyük Türkiye'yi hem güçlü Türkiye'yi kurmak hem de Türkiye'nin kendi kökleri üzerinde çok daha güçlü şekilde ileriye gitmesini sağlayacak performansı sergilemektir. Onun için hepimiz bir büyük dava şuuruyla tarihsel köklerine sahip, ama onu bugün de ifade eden dava şuuruyla yolumuza devam etmek mecburiyetindeyiz."

-"4 yıl içerisinde seçim yok"

Kurtulmuş, Türkiye'nin önündeki 4 yıl içerisinde seçimin olmadığını, bu süre içinde her gün, her saniye sanki seçimde hesap veriyormuş bilincinde hareket edilmesi gerektiğini belirterek, 2019'da da arka arkaya yapılacak seçimlerin hepsinde de büyük başarılar kazanarak bu davanın daha ileriye gitmesine katkı sağlayacaklarını kaydetti

Bakmadan Geçme