• Haberler
  • Darbe girişimine ilişkin TSK'dan ilk açıklama

Darbe girişimine ilişkin TSK'dan ilk açıklama

Gözü dönmüş bir şekilde milletin silahını millete çeviren, milletin meclisini, Emniyeti, MİT'i bombalayan, Cumhurbaşkanı Erdoğan terkettikten -62 dakika sonra kaldığı oteli basan Fetullah Gülenci subayların subayların başarısız darbe girişiminden sonra TSK'dan ilk açıklama bugün geldi

  • 1065

Genelkurmay Başkanlığı, FETÖ/PDY mensuplarının başarısız darbe girişimiyle ilgili bugün yazılı açıklama yaptı.  Açıklamada, "Darbeciler şu an itibariyle etkisiz hale getirildi. Devletin ve yüce milletin emrindeyiz" mesajı verildi.

 

Darbe girişiminden sonra Genelkurmay Başkanlığı'ndan resmi olarak ilk açıklama yapıldı.

Açıklamada "Devletin ve yüce milletin emrindeyiz" mesajı verildi.

Açıklamada, "Hainlerin girişimi amacına ulaşmadan etkisiz hale getirildi. Hainlerin engellenmesinde en büyük rol yüce milletimizindir" ifadesi kullanıldı.

İşte o açıklama:

"15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin girişimleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının ezici çoğunluğunun anında verdiği tepki ve kahraman emniyet mensuplarımızın da bu konuda göstermiş olduğu kararlılık ile reddedilmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişlerdir."

"Darbe girişimi başladıktan hemen sonra olayı duyan kadirşinas halkımız kendi bağrından çıkmış olan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçek evlatlarını korumak ve demokratik hukuk sistemimize vurulacak darbeyi engellemek maksadıyla sokaklara çıkmış ve bu hainlere gereken en güzel ve en büyük dersi vermiştir. Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir. İllegal yapılanma mensubu darbeciler şu an itibariyle etkisiz hale getirilmiş olup hukuk sistemi içerisinde hak ettikleri en ağır şekilde cezalandırılacaklardır."

Bakmadan Geçme