İkinci havalimanı isteyen İzmir'e şok cevap

İzmir Adnan Menderes Havalimanı mevcut altyapı ve üstyapı tesisleriyle her türlü sefer talebine cevap verebilecek kapasitede olduğunu belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kaklıç Havalimanı'nın sivil uçuşlara açılmasının planlanmadığını bildirdi.

  • 967
İkinci havalimanı isteyen İzmir'e şok cevap
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AKAJANS - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İzmir Adnan Menderes Havalimanı mevcut altyapı ve üstyapı tesisleriyle her türlü sefer talebine cevap verebilecek kapasitede olduğunu, Kaklıç Havalimanı’nın sivil uçuşlara açılmasının planlanmadığını bildirdi.

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Karaismailoğlu tarafından cevaplandırılması talebiyle  İzmir'in kuzey bölgelerinin ihtiyacına yönelik olarak ikinci bir havalimanı yapılmasına dair yürütülen çalışmalara ilişkin TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

Kılıç önergesinde Kuzey Ege’nin havalimanına ihtiyacı olduğunu, Kaklıç Havalimanı’nın kullanılmasının büyük bir ihtiyaç olduğunu belirtti.

Eski başbakanlardan dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın, “35 İzmir 35 Proje”si arasında bulunan İzmir Kaklıç Havaalanı projesi, aradan geçen 9 senede unutulduğunu dile getirdi.

Önergeyi cevaplandıran Bakan Karaismailoğlu, İzmir Adnan Menderes Havalimanı mevcut altyapı ve üstyapı tesisleriyle her türlü sefer talebine cevap verebilecek kapasitede olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu şunları kaydetti:

“Havalimanlarına düzenlenen seferlerin çeşitliliği, fiyat uygulamaları ve zamanları bölgenin yolcu potansiyeline bağlı olarak havayolu kuruluşlarının filo büyüklükleri ve ticari tercihleri doğrultusunda havayolu kuruluşlarınca belirlenmektedir. 

Öte yandan; Kaklıç Havalimanı Hava Kuvvetleri Komutanlığının kullanımında olup, sivil hava trafiğine açılması ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır.”

Bakmadan Geçme