Karakoç: Soykırımı icat edip uygulayan onlar

Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı Sezai Karakoç, ABD Başkanı Joe Biden'in, 1915 olaylarını 'soykırım' olarak nitelendirmesine ilişkin görüşlerini açıkladı.

  • 1435
Karakoç: Soykırımı icat edip uygulayan onlar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

Günümüzün ünlü düşünürlerinden Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı Sezai Karakoç, ABD Başkanı Joe Biden’in, 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelendirmesini değerlendirdi.

Ermeni lobilerine seçim öncesi verdiği sözü tutarak 24 Nisan’da “soykırım” nitelemesini yapan Biden’e tepkiler sürüyor.

“Partimiz mensuplarına ve büyük milletimize” başlığı ile bir açıklama yapan Karakoç, Biden'ı anmadan tepkini dile getirerek iki hatırlatma yaptı.

Karakoç, Biden'ın soykırım iddiasına sert tepki gösterirken ayrıca 2017 ve 2010 tarihli iki açıklamasını da hatırlatıp yazılı açıklamasına ekledi.

“Peygamber Efendimizin kurduğu devletin büyütülmesi…”

Bugün Yemen’de, Afganistan’da, Irak’ta, Libya’da, Filistin’de ve daha birçok islâm ülkesinde süren savaşlar, açlık ve yoksulluklar, Afrika’da Müslüman halkların birbirine kırdırılmasının yürek yakıcı bir durum olarak göz önünde durduğuna işaret eden Karakoç şunları kaydetti:

“İslâm’ın, doğuşundan itibaren büyük devlet kurması, Peygamber Efendimizin kurduğu devletin büyütülmesi, devam ettirilmesi ve bunun 20. yüzyıla kadar getirilmesi bir lüks değildi, bir zorunluluktu. Müslümanların bağımsızlıklarını, inançlarını, maddî ve manevi bütün varlıklarını, şeref ve haysiyetlerini, onurlarını korumaları için olmazsa olmaz bir şart, bir gereklilikti.

Yüz yıldır, Osmanlı devletinin yıkılmasından bu yana, müslümanlar, gerek kişiler olarak, gerekse topluluk olarak bu güvenceden mahrumdurlar. Olup bitenlerin temel sebebi budur.”

 

Birinci Dünya Savaşı’nda yaşananlara işaret eden Sezai Karakoç şöyle devam etti:

Birinci Dünya Savaşı’nda, Osmanlı Devletini yıkarken, Müslümanlara büyük katliamlar, soykırımları uygulayıp milyonlarca Müslüman’ı öldürten, ülkelerini yakıp yıkan, daha sonra da bugüne kadar katliamlarını, soykırımlarını devam ettiren, Cezayir’de iki milyon insanı öldürten, Afrika’da milyonlarca insanı birbirine kırdırtan, Afganistan’da, Irak’ta şu anda bile katliamlarını sürdüren Amerika ve Avrupa, kahraman Doğu Türkistanlıları zulümleri altında inleten Çin, Kırım ve birçok islâm ülkesini istilâ etmiş olan Rusya, kendilerinin sebep olduğu Birinci Dünya Savaşı sırasında bizim gibi zarara uğrayan yurttaşlarımız Ermenileri bahane ederek, her yıl “Soykırımı yaptınız” diyecekmiş gibi görünüp devletimizi tehdit ederek isteklerde bulundular ve şimdi de, daha da ileri gidip, utanmadan, “soykırımı yaptınız”, dediler. Soykırımını ta atalarından itibaren icat edip uygulayan, Kızılderilileri yok edip topraklarına yerleşen, tarihte milyonlarca insanı öldüren, öldürten, Roma zulümlerini icra edenler, Birinci Dünya Savaşı’nda her türlü soykırıma uğramış biz Müslümanları yüz yıl sonra halâ soykırımı yapmakla suçluyorlar. Bu cesareti Müslümanların dağınıklığından alıyorlar.

Biz, bu sebepledir ki, altmış yıldan beri müslümanların birleşmesi gerektiğini her vesileyle söyledik, yazdık. Bu yüzden mahkemelerde süründük. Partimiz, Diriliş Partisi kapatıldı. Her türlü düşmanlığa mâruz kaldık.

Şimdi yapılması gerekeni, çok önceden defalarca söyledik, yazdık. İki örnek olarak, 19 Ekim 2007 tarihinde ve 10 Haziran 2010 tarihinde yayınladığımız bildirilerimizi bu bildirimizin devamı olarak sunuyoruz.

Bütün müslümanların bir araya gelerek birleşmelerini, en büyük güç olarak doğuya, batıya, kuzeye, islâm düşmanlarına dur demelerini, İslâm Milletinin ve Medeniyetinin yeniden dirilişe ermesini Allah’tan dileriz.”

Sezai Karakoç'un açıklamasının tam metni için tıklayın

Bakmadan Geçme