• Haberler
  • Gündem
  • O AK Parti'li CHP'ye, Kılıçdaroğlu da AKP'ye çalışıyor

O AK Parti'li CHP'ye, Kılıçdaroğlu da AKP'ye çalışıyor

AK Parti'li Ayhan Oğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, beyanları ile aslında kime hizmet ediyor? Kendi partilerine mi yoksa rakiplerine mi?

(MUSTAFAFA TOYGAR - HABER PLATOSU)

AK Parti'nin eski MYK üyesi  Ayhan Oğan diyor ki; “Yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Tabii bu sözler son sürat sosyal medyada yayılıyor…

“Türkiye Cumhuriyeti Devletini ne zaman yıktınız da, yeni bir devlet kurdunuz… Bizim niçin haberimiz olmadı?” diye düşündüm.

Yeni bir devlet kurulduysa, bu yeni devleti hangi ülkeler tanıdı, hangi ülkeler tanımadı onları da bilmek isteriz. Yani bu yeni devletin meşruiyeti nedir öğrenmek isteriz!...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya’da yayın yapan Focus dergisinden Frank Nordhausen’e verdiği röportajda alenen Türkiye’yi jurnallemiş!...

Şöyle bir soru geliyor; “Bir kamuoyu yoklamasına göre Alman’ların yüzde 90’ı şu sıralar Türkiye’ye seyahat etmek istemiyor. Çünkü mesela, yanlış bir tişört veya yanlış bir şaka yüzünden tutuklanmaktan korkuyorlar. Bu korkuyu duymakta haklılar mı?”

Kılıçdaroğlu’ndan el cevap; “Ne yazık ki böyle bir ortamın gerçekten mevcut olduğunu tespit etmek durumundayım. Uzun zamandır Türkiye’de hâlihazırda hiç kimse için güvenlik garantisi olmadığını söylüyorum, ne canınız ne de mal ve mülkünüz için. Devlet elbette terör organizasyonlarının propagandasına karşı önlemler almalıdır. Maalesef yasaların geçerli olmadığı ve adaletsiz bir dönemde yaşıyoruz. Dünyanın güvenini yeniden kazanmak için Türkiye acilen normale ve demokrasiye geri dönmek zorunda.”

Kılıçdaroğlu nihayetinde, “Türkiye’nin demokrasisini güçlendirmesi için Avrupa’nın desteğine ihtiyaç olduğunu” ifade etmiştir.

Bu konuda CHP, “Haber gerçeği yansıtmamaktadır”  yazılı açıklamasını yapmıştır. Ancak CHP’nin bu açıklamasından da haberin içeriğinden ziyade, başlığına yönelik olduğu anlaşılacaktır.

Atatürk’ün kurduğu partinin genel başkanı!...

Muhtemelen de, 2019 Cumhurbaşkanlığına aday olacak!...

Vah Türkiye’m vah…

Vah ki vah….

Mustafa Toygar'ın yazısının tamamını okumak için tıklayın.

Bakmadan Geçme