Dr. Vehbi Kara

Batı Çalışma Grubu'na (BÇG) Ne Oldu? (3)

Dr. Vehbi Kara

  • 482

Hükümet BÇG oluşumu hakkında ne yazık ki ciddi bir mücadele sergileyememiştir. Hatta bu örgütün önemli elebaşları bugün silahlı kuvvetlerin çok önemli mevkilerinde general, amiral rütbesi ile görev yapmaktadır. Bunların ancak küçük bir kısmının yargılandığı “28 Şubat Davası” ise sulandırılmış suçu sabit olduğu halde sanıklar, beraat etme aşamasına gelmiştir,
Hükümetle birlikte sivil toplum örgütleri ve dindar insanlar bu faşist çeteler ile mücadele konusunda sınıfta kalmıştır. Halbuki mücadele edilmesi gereken BÇG ve FETÖ gibi örgütler yurt dışından ve özellikle de ABD’den aldıkları destek sayesinde oldukça organizeli hareket etmektedir. Aydın Doğan Grubu sayesinde medyayı da çok aktif olarak kullanabilme becerisine sahiptirler.
Bugüne kadar 28 Şubat döneminde ordudan ayrılmak zorunda kalan benim gibi on binlerce insanın yapabildiği tek şey sadece bu yasadışı faşist örgütlerin üzerimize attığı çamuru temizlemeye çalışmak şeklinde olmuştur. Algı operasyonları ile dindar insanları suçlu gibi göstermeye çalışan darbeci askeri vesayet yanlıları FETÖ sayesinde kendilerini masum gibi göstermeye çalışmaktadır. Kazanımları büyüktür ve hala buna devam etmektedirler.
Bu oluşumlarla ciddi mücadele edemeyen başta Başbakan olmak üzere bütün devlet yetkililerini göreve çağırıyorum. FETÖ örgütü ile birlikte hareket ederek başta silahlı kuvvetler olmak üzere kamu kurumlarında dindar kıyımı yapan ve şimdi de FETÖ’den ele geçirdikleri kurumların tepesine yerleşen bu askeri vesayet yanlıları ile mücadele etmek devletin en önemli görevlerinin başında yer almaktadır. Eğer bunu hakkıyla yapamaz iseler hem bu dünyada hem de ruzi mahşerde bunun hesabının sorulacağından şüphe etmesinler.
Milli Savunma Üniversitesi kurulmuş ve eğitim faaliyetlerine yakında başlayacaktır. Bu maksatla faşist unsurların bu eğitim kurumlarında istihdam edilmemesi için azami gayret gösterilmelidir. Çünkü güçlü bir lider yani Erdoğan sayesinde askeri vesayet durdurulabilmiştir. Bu gerçekle yüzleşmek zorundayız.
Cumhurbaşkanının olmadığı bir anda askeri vesayet unsurlarının eskisinden daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkacağından şüphe duymamak gerekir. Çünkü bunlar en az FETÖ kadar acımasız ve halka düşmandırlar. Batılı ülkelerden destek alarak Başbakan Menderes’i idam eden zihniyet bu zihniyettir. Darbe zamanlarında dindar insanlara nasıl eziyet ettikleri, işkence ve zulümleri Esed rejimi ile mukayese edilecek boyuttadır. Aslında bunlar Esed’den daha vahşi ve daha hayduttur. Unutmayın sırf başörtülü diye yüzbinlerce kızımızı okullardan atmış on binlerce memurun işine son vermişlerdir. Esed çok zulüm yapmakla birlikte bunu yapmamıştır. Vesselam…
 

Yazarın Diğer Yazıları