Dr. Vehbi Kara

Suriye'nin Kapısı Açılıyor(1)

Dr. Vehbi Kara

  • 630

Türk Ordusunun da desteği ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), bütün DAEŞ unsurlarını temizleyerek Türkiye sınırından uzaklaştırdı. Şimdi süpürme harekatı devam ediyor ve yakında El Bab şehrinin (Bab, kapı demektir) düşmesi mukadderdir. Harekatın Rakka’ya kadar uzanıp öncelikle Suriye’den bütün DAEŞ pisliklerinin temizlenmesi beklenmektedir.
Çok ilginçtir. Suriye ve İslam Aleminin kapısı El- Bab şehri olmuştur. Türkler ve Araplar onca düşmanlık ve fitneye rağmen biraraya gelerek ortak bir mücadele sergiliyorlar. Yıllarca Müslümanlar arasında fitne çıkarmak isteyenlerin planları alt üst olmuş durumda.
Düşünün bir kere Türkiye’de 90 yıldan beri Arap düşmanlığı yapılagelmiştir. Çanakkale dahil bir çok cephede savaşan ve şehit olan Arap askerleri görmezden gelinmiş birkaç çulsuz Bedevi’nin Osmanlı’ya ihanet etmesi dillere pelesenk olmuştur. Halbuki Mekke Valisi Hüseyin’in isyanı bizzat İngilizlerin çabası ve paraları ile olmuştur. Bunu daima görmezlikten gelen tarihçiler Türk-Arap kardeşliğini kırmak için ellerinden geleni eksik etmemişlerdir. Elbette ahmak olanlar da vardır. Bu muhakeme-i akliyede noksan olan fakat dolmuşa gelip dolduruşa gelen insanlar Arap düşmanlığı için her türlü tahrikten etkilenmiştir.
Diğer yandan Suriye başta olmak üzere bütün sömürge haline getirilen Arap ülkelerinde Türk ve Osmanlı düşmanlığı yapılmış ceddimize her türlü hakaret edilmiştir. Bunu yapanlar ise yine aynı kişiler yani İngiliz ve Fransız gavurlarıdır. Arapların bir kısmı ve özellikle de devlet yöneticileri bu propagandalara aldanmış birer Türk düşmanı kesilmişlerdir. Öyle ki devletlerin resmi okullarında küçücük çocuklara bu düşmanlık aşılanmaya çalışılmıştır.
Fakat gelin görün ki Allah onların bu 100 yıllık tuzaklarını boşa çıkarmıştır. Önce binlerce yıllık sığınılan topraklar olarak Suriyeli Arap kardeşlerimiz Anadolu’ya sığınmışlar, Türklerin hiç de öyle okutulduğu gibi emperyalist bir düşman olmadıklarını görmüşlerdir. Bu en önemli kazancımızdır. Bundan sonraki güzel gelişmeler ise şöyledir:
DAEŞ denilen Harici artığı zalimler halka öyle bir zulüm ve katliam yapmıştır ki masumların duaları arşa dayanmıştır. Allah darbecilerin elinden kurtardığı Türk ordusunu bu Harici tohumlarının üzerine yollamıştır. DAEŞ denilen zibidiler şimdi kaçacak delik aramakta arkalarına bakmadan kaçıp canlarını korumaya çalışmaktadırlar. Haza min fazli Rabbi…
Bu arada İngiliz-Fransız gavurları yerini ABD’ye bırakmış onlarda fitne çıkarmada seleflerinden geri kalmamışlardır. Ne de olsa Siyonistlerin oyuncağı haline gelmiş zavallı Amerikalılar koyun sürüsü gibi sağa sola çekilerek aldatılmaktadır. Zarara kendi rızası ile girene acınmaz. Perişan olmuşlar itibarları yerle bir olmuştur. Nasıl mı? Anlatayım o zaman…
15 Eylül 2016 darbesini de daha önceki darbelerde olduğu gibi ABD’nin yaptığı apaçık ortadadır. Mısır’da SİSİ denilen haini işbaşına getirdiği gibi FETÖ örgütünü kullanarak Türkiye’de de aynı darbeyi yapacağını zannetmişti. Öyle bir tokat yediler ki kıyamete kadar bunun acısını hissedecekler, vesselam…
 

Yazarın Diğer Yazıları