Dr. Vehbi Kara

Suriye'nin Kapısı Açılıyor(2)

Dr. Vehbi Kara

  • 694

15 Temmuz 2016 darbesinden önce bütün FETÖ’cü askerleri Suriye sınırındaki birliklere kaydırmaya muvaffak olan ABD,  Türkiye’nin iki yıl önce yapmayı düşündüğü harekata mani oluyordu. Bu sayede PKK’ya Akdeniz’e kadar açılacak bir koridor vaad etmişti. Bunun için milyar dolarlık mühimmatı esirgememişler PKK’nın adlarını değiştirdikleri unsurlarına açıktan vermeye başlamışlardı. Hem de Türkiye’nin “kırmızı çizgilerim” diyerek kararlılığını gösterdiği “Fırat’ın batısına PKK’nın geçmesine müsaade etmem” tehditlerini umursamıyordu. Ne de olsa Feto denilen hain avucunun içindeydi ve verilen her emri köpek gibi yerine getiriyordu.
Fakat hesaplar tutmadı. Başarısız darbe girişiminden hemen 40 gün sonra Türk ordusu Arap kardeşleri ile beraber Suriye’ye girdi. ABD, İran, Esed ve bilumum İslam düşmanları ne olduğunu anlamadan bir günde Cerablus Haricilerden temizlendi. 12 Gün içinde Suriye sınırı tamamen temizlendi hatta Arap halkı yeniden evlerine dönerek normal yaşamlarına başladılar.
Türkiye’nin bu iki ay içerisinde yaptığı icraatlar baş döndürücüdür. Dünyanın en önemli köprü ve otoyolları açılıyor darbe önleniyor ve ordu Suriye’de bütün unsurları ile beraber müşterek harekat yapıyordu. Tabi İslam düşmanları ve onların münafık işbirlikçileri kahrolmuştu. Beter olun iyi mi…
Şimdi El Bab düşmek üzere. Bu kapı açıldıktan sonra Suriye’de bir ateşkes yapılması bekleniyor. Zira Suriye ve Esed rejimi tam manası ile İran işgaline uğramış durumdadır. Suriye’de rejim saflarında savaşan Arap neredeyse kalmamıştır. Ölen general ve askerlere baktığımızda İranlı, Afgan ve Lübnanlı paralı askerler göze çarpmaktadır.
Görülen odur ki Cumhurbaşkanı Erdoğan Rus lider Putin’le anlaşmış ve Esed rejiminin değişmesi konusunda ortak karar almıştır. Giderek hem İran hem de Rusya için bir bataklığa dönen Suriye’de başka bir çıkış yolu da yoktur. Bugüne kadar hesaplar daima ABD ve Batılı ülkelerin istediği gibi olmuş. Müslümanlar birbirine kırdırılarak güçten düşürülmüştür.
Türkiye ÖSO ile girdiği harekatta bütün Suriye’lilerin desteğini almıştır. Daha önce zorla PKK saflarında savaştırılan Arap birlikleri ÖSO saflarına geçmektedir. Türkiye’de bulunan 3.5 milyon Arap genci ÖSO saflarında yer alabilmek için Cerablus’a akın etmektedir. Bu öylesine bir akış meydana getirmiştir ki bundan sonra ne ABD ne de Rusya nehri tersine çeviremeyecek durumdadır.
2016 senesi daha çok olayın gerçekleşeceği emsalsiz bir yıl olacaktır. İslam düşmanları sene boyunca tokat üstüne tokat yemişler ve yemeğe de devam edecektir. Suriye’ye açılan kapıdan daha çok güzel şeyler geçecek Türk ve Arap dostluğu günden güne pekişerek devam edecektir.
İslam düşmanlarından artık şu sözü sık sık duyacaksınız “ya leyteni küntü türaba-keşke toprak olaydık”, vesselam…   

Yazarın Diğer Yazıları