Haber Merkezi Haberleri

Haber Merkezi Haberleri

Haber Merkezi haberleri, haber editörü Haber Merkezi tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Erdoğan Türk siyasi tarihine geçti: 28 Mayıs'ta 17’nci zafer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs seçimlerinde oy oranlarını artırarak rakibi Kemal Kılıçdaroğlu'nun önünde yer alarak 17. zaferini ilan etti. Bu zafer, yerel ve genel seçimler de dahil olmak üzere kazanılan 17. zafer olarak tarihe geçti.

Türkiye seçimini yaptı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 17'nci zaferi

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ikinci tur deneyimini yaşadı ve Recep Tayyip Erdoğan'ı bir kez daha Cumhurbaşkanı olarak seçti. Erdoğan, oy oranlarını artırarak rakibi Kemal Kılıçdaroğlu'nun önünde yer alarak yerel ve genel seçimler de dahil olmak üzere 17. zaferini ilan etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan paylaşım: Tüm vatandaşlarımın oyuna talibim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tura kalmasının ardından bir açıklama paylaştı. Oy veren tüm vatandaşlara teşekkür eden Erdoğan, "Hangi siyasi partiye gönül verirse versin tüm vatandaşlarımın oyuna talip olduğumuzu ifade etmek istiyorum" mesajı verdi.

CHP listelerinden seçime giren 6 parti kaç vekil çıkardı?

Türkiye, dün, Cumhurbaşkanlığı seçiminin yanı sıra 28. Dönem vekillerini belirlemek için de sandığa gitti. Ana muhalefet partisi CHP, 169 milletvekiliyle TBMM'de temsil hakkı kazandı. CHP'nin, ittifak ortakları Deva Partisi 14, Saadet Partisi 10, Gelecek Partisi 10, Demokrat Parti 3 ve İYİ Parti ile Türkiye Değişim Partisi 1'er milletvekilliği kazandı. CHP listesinden 6 partinin 39 milletvekili Meclis'e girdi

TBMM'nin 28. Dönem üyeleri belli oluyor: Cumhur İttifakı ipi göğüsledi

Milletvekili genel seçiminde Meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı elde ediyor

Türkiye 13'üncü Cumhurbaşkanı için oyunu verdi

13'üncü Cumhurbaşkanı'nın belirlenmesi için Türk halkı sandık başına gitti. Saat 17.00 itibarıyla oy verme işlemi sona erdi. Oy sayımı hala devam ediyor. İlk sonuçlar ise şöyle...

Futbolun profesörü Sebahattin Devecioğlu TFF Başkanlığına aday

Türk Futbol Federasyonu Haziran Ayında Seçime gidiyor, mevcut başkan Mehmet Büyükekşi’den sonra Prof. Dr. Sabahattin Devecioğlu da adaylığını resmen açıkladı

Yazarımız Cemal İncesoyluer hayatını kaybetti

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesinde diyabet nedeniyle bir süredir tedavi gören İncesoyluer, sabaha karşı yaşamını yitirdi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs miktarını artırdı

Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim, yükseköğrenim ve yabancı uyruklu öğrencilere verilen burs miktarlarını güncelledi.

'Uğur'suz tam 30 yıl... Mumcu suikastiyle alakalı olay röportaj serisini şimdi okuyun

Uğur Mumcu'nun vefatının 30'uncu yılında suikastle ilgili olarak Akajans'ın olay röportaj serisini tekrar okuyucularımızın dikkatine sunuyoruz. 

30 yıllık derin şüphe: Mumcu suikastinde Gladio ve PKK parmağı

30 yıllık sır cinayetin perdesi ne zaman aralanacak? Mumcu Cinayeti Araştırma Komisyonu Başkan Vekili Diker 2 yıl önce Akajans'a şu açıklamayı yapmıştı: “1993’te uzaktan kumandayla cinayet işlemek kabiliyeti CIA tarafından yerleştirilmiş Gladyo ve PKK’da vardı”

Prof. Dr. Levent Bayraktar 'Türk Milliyetçiliğinin Medeniyet Ufku'nu anlattı

"Genç Aydınlar Buluşmaları" nın üçüncüsünde Prof. Dr. Levent Bayraktar, Türk "Milliyetçiliğinin Medeniyet Ufku" başlıklı konuşma yaptı.

Gazeteci Kayhan Ünal vefat etti

Başkent basınının renkli isimlerinden gazeteci Kayhan Ünal genç yaşta hayata veda etti

Ankara'daki restorasyonu tamamlanan Zincirli Cami ibadete açılıyor

Mülkiyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait Ulus Anafartalar Caddesi'ndeki Zincirli Camii restorasyonu tamamlanarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımlarıyla yeniden ibadete açılıyor.

Altı yaşındaki kız çocuğunun istismarına Erdoğan'dan sert tepki: Tam bir faciadır

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası ulusa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “13 yaşında nişan, 14 yaşında evlilik gibi bir durumu kabul edebilmemiz asla mümkün değildir. Daha küçük yaştaki istismar iddiaları tam bir faciadır” ifadesini kullandı.

Erdoğan'dan türban, enflasyon ve öğrenci bursları konusunda önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nda alınan kararlara ilişkin  açıklamalarda bulundu. Erdoğan, başörtüsü düzenlemesine ilişkin, "Demokrasi, hak ve özgürlükler gibi kavramları samimiyetle savunan herke

Toplam 62843 haber.